| effect_8129 a întrebat:

Am pierdut cd-urile cu driverele de la placa de baza, placa de sunet, placa video. Si acum vreau sa imi reinstalez windowsul... Problema este ca nu am drivere. Adica nu am sunet. se vede urat... Cum as putea sa imi gasesc driverele corespunzatoare pentru. pc-ul meu? Cum as putea sa caut ce computer am, tot ce am in el. Sau mai concret, cum fac sa am driverele specifice pc-ului meu. Multumesc!

5 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Daca ai windows vista sau 7 le cauta singur.

| unicka a răspuns:

Descarca AIDA si cu el poti afla exact de fel de drivere iti trebuie. el iti spune ce drivere ai nevoie pentru tot calculatorul. pe urma le cauti pe net. P. S. : dupa ce le descarci, sa salvezi softurile acelea pe un cd sau dvd si sa il pui bine. bafta!

| danbnz a răspuns:

Mare greseala cumetre, sa nu salvezi ce si cum... back-up si iar back-up... Incearca sa ntri pe site-urile corespunzatoare placii de baza, placii de sunet, samd, si descarca de acolo drivere-le respective.

| adyymuresan a răspuns:

Cauta si tu pe web...deschide pc si ia de acolo toate serile de la placa video si placa de baza si ati va da tot. wwww

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iale de pe net