| vladut05 a întrebat:

Vreau sa reinstalez si eu windowsul pe un calculator al unui prieten, dar nu are driverele de la placa audio, video de retea etc. cum fac sa le gasesc si eu pe net? Dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| ExpertHost a răspuns:

In MyComputer -> properties -> device manager te uiti dupa driverele marcate cu semnul intrebarii -> properties -> update driver -> automatically install etc etc (nu mai stiu exact cum este formulat) si ii dai from local PC (daca nu ai net).
Varianta asta o faci macar pentru placa de retea, ca sa poti face update drivers de pe net, ulterior.
Ma mir sa nu iti gaseasca driver pentru placa de retea (sper sa nu fie wifi) din moment ce majoritatea driverelor sunt prinse in Windows.

4 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Pentru windows xp folosesti astra32 pentru windows 7. le ia automat

| mihaibrasov a răspuns:

Aida32 iti va spune toate numele placilor si componentelor. E si gratis.

| agent003 a răspuns:

Pentru asta trebuie sa le cauti pe net acele anumite care-ti trebuie sa nu fie alese la intimplare, ca poate sa nu fie compatibile...

| Andudj a răspuns:

Foloseste aida32. in acel program o sa gasesti tot ce iti trebuie.bafta