| Gabriel_Marian_1999 a întrebat:

Am placa video instalata dar cand intru in dxdiag scrie ca nu am instalata placa video dar o am instalata si nu merge sa joc nici un joc funda care ma ajuta

3 răspunsuri:
| PengiunS a răspuns:

Noo, asta-i bai.Vezi daca nu cumva ti-a cazut placa video din slot sau in caz ca nu inseamna ca nu ai instalat driverul de care are placa nevoie.

| dannyel86 a răspuns:

E bine sa stim mai multe detalii despre sistemul tau. Aida64 te ajuta sa descoperi calculatorul, oferind informatii despre piese si despre ce drivere trebuie instalate. Faptul ca placa ta video e montata in pc nu e suficient. Ea foloseste in Windows niste programe, denumite drivere, prin care sa o poti utiliza la performante maxime. Acele drivere trebuie instalate, si din acel moment iti va fi afisata si in dxdiag, in Windows.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci slimdriver, il deschizi si dupa ce scaneaza, in lista ia vei avea driverul VGA.dai pe update din dreptul lui si ti-l va descrca si instala.