| ChiOooo a întrebat:

Legat de placa video nu imi apare numele ei nici cand dau din my comp-proprieties si nici cu everest nici cu dxdiag, counter strikeu merge f bine dar metin2 nu, nu imi arata ca ar fi instalata! Ce pot face, am directxu instalat! Funda

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Du-te la My Computer si da clik dreapta cu mousul. Apoi alegi proprierties -se deschide o pagina si dai clik pe DECIVE MANAGER-se va deschide o alta fereastra si acolo te uiti la Dsiplay adapters daca are vreun semn ceva. Daca zice uknown atunci nu ai instalat driverul.Sau mergi pe desktop dai clik dreapta cu mousul si fctie de ce system de operare ai mergi la ajust resolution si acolo ai ADVANCED SETINGSS si apoi dai clik pe el si apare o mica fereastra unde ar trebui sa spuna ce placa video ai bla bla. Daaca acolo este unknown e clar nu ai driverul instalat.Dar daca driverul graphic nu este instalat ar trebui cind misti o fereastra ceva sa se miste asa in frameuri.Deci tu nu ai driverul instalat chiar de ai crezut tu ca l-ai instalat nu s-a terminat probabil de instalat si este pe undeva prin computer.Du-te acolo iar la my computer si ce am zis device manager si sa deschizi la display adapter si chiar de scrie unknown dai pe driver si dai reinstall si vezi ce se intimpla.Sau daca tot nu rezolvi atunci mergi tot in locul asta la My computer -device manager si daca ai semnul intrebarii sau exclamarii nu mai stiu exact si dai clik dreapta pe acel semn -se deschide o fereastra si dai uninstall.Si semnul ala dispare. Apoi dai restart la calculator si dupa ce buteaza iar va trebui sa se instaleze driverul asa singur daca spui ca ai instalat si nu se vede. Daca nu ai instalat driverul deloc atunci cauta si instaleaza-l si aia e tot. Sper sa intelegi ceva din ce am spus.

| K0sti a răspuns:

Instaleaza-ti driverele! Cum vrei sa o vada daca nu ai driverele instalate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza gpu-z!

| ChiOooo explică (pentru anonim_4396):

Tot nu apare add vio.vioo10 sa trimit poza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.drivertoday.com

| winer98 a răspuns:

Ma counter-strike merge fara drivere placa tie daca nu iti arata iti scrie unknow pai instaleza drivere si o sa-ti mearga ce placa video ai nVIDIA ati? Funda

| ChiOooo explică:

Ba oamenlior nu imi arata ce placa am asta vreau sa zic