| MihaitaFk a întrebat:

Am primit un modem de la tata din Italia, Telecom se numeste modemul, si pana acum aveam net prin cablu de la rds, nu prindeam deloc retele wifi sau wireles si nici nu ma asteptam sa prind, dar am zis ca daca iau modemul asta poate prind. Intrebarea e ca l-am montat da nu merge adica nu imi apar optiuni de Create a Wifi Connection ( sau Hid nu mai stiu ce scria). Deci cum pot sa il installez nu numai sa il montez, corect in calculator incat sa mearga.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai e router sau modem, ca e diferenta?
http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| MihaitaFk explică (pentru K0sti):

Router

| K0sti a răspuns (pentru MihaitaFk):

Ok, ti-am dat link, urmeaza instructiunile de acolo!