| Ella3794 a întrebat:

Am probleme cu sunetul... am driverele instalate si codecuri dar nu stiu ce are ca tot nu se aude... va rog ziceti-mi care poate fi problema.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna ella
Nu au treba codecurile cu sunetul.
Verifica sa ai instalate driverele corecte de la palca de baza+placa de sunet.
Daca sunt in regula, asigura-te ca functioneaza sitemul audio in sine. Volumul nu e dat minim nici din calculator nici din boxe, boxele sunt bagate in priza, boxele sunt bagate in mufa corecta (cea verde a calculatorului... daca ai mai multe mufe audio pe carcasa incearca in fiecare, in general doar un set este conectat, de obicei cele din spate).
Succes

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai sunet nicaieri? Dar cand porneste windows-ul se aude melodia de inceput? (cand arunci gunoiul.etc)