| Maria1998P a întrebat:

Am o problema cu sunetul de la calculator....arata ca totul este in ordine(driverele sun instalate)dar nu se aude, decit cu castile...
Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

E posibil ca mufa de la casti, a ramas blocata in interior pe pozitia casti. Trebuie desfacuta si verificata mufa.
Fa un print screen din Device Manager sa vad cum se numesc driverele de sunet si posteaza aici.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| neluL a răspuns (pentru Maria1998P):

Din device manager vreau!
Start -> in run scrie -> devmgmt.msc -> OK
Fa print la fereastra care se deschide si apoi intra din nou in Start -> run -> dxdiag -> aici da click pe tabul Sound 2 (stanga sus) -> si de aici print.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe cauze.Una ti-a dat-o NeluL.In cazul meu, a trebuit sa fac o curatenie in calculator. De praf, ma refer.Deschizi capacul calculatorului, scoti placuta de sunet si aspiri sau stergi praful cu o pensula moale. Pui placuta la loc apasand energic pe ea si apoi incerci sa vezi daca merge sunetul.