| maricel a întrebat:

Am pus procesorul meu Intel Celeron in pc-ul care a avut procesorul Intel Core 2 Duo, si cand il pornesc apare CPU LOADED ERROR, trebuie sa apas F1 ca sa porneasca windowsul. Un update de bios ar rezolva problema, dar ce se poate intampla daca il las asa, cu toate ca pc-ul functioneaza perfect?

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Deny: biosul nu are legatura cu windowsul, deci mai bine taci.
Nu stiu daca se poate intampla ceva, dar indicat e sa ii faci un update la bios! Mare atentie, sa nu se ia curentul ca apoi poti sa faci placa breloc de chei. Probabil eroare e data de faptul ca placa de baza e mai noua, si nu mai recunoaste procesorul Celeron care e de generatie veche, core 2 duo fiind mai nou.

| deny a răspuns:

Reinstaleazati windoesul

| Speedo a răspuns:

Ar fi cam 3 variante. 1-scoate procesorul din soclu si baga-l iar. 2-daca stii bine caracteristicile procesorului poti incerca sa le setezi manual in bios. 3-Update de bios, dar aentie la ce a scris mai devreme si KGS