| danidaniel57 a întrebat:

Buna tuturor. O problema mare. Am o placa de baza Asus P5LD2SE am un procesor Intel Celeron R de 2.8 GHZ. De fiecare data cand pornesc calculatorul imi apare urmatorul mesaj: "Unknown CPU detected. Bios update is required to unleash its full power." Am facut update la bios si tot asa, si am aflat ca ar trebui sa schimb procesorul. Pe site-ul de la Asus scrie ca recunoaste o multime de modele de procesoare, si Celeron si Dual Core si Core 2 Duo. Eu vreau sa cumpar unu Core 2 Duo E6700 si vreau sa imi spuneti daca va mai apare mesajul acela dupa, sau pot sa pun i3? Va rog sa ma ajutati. Dau funda...

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Pai nu ai cum sa stii daca va mai aparea ca nu sti cum reactioneaza pc-ul.Dar eu cred ca mai bine mergeai cu el la un centru/service de reparat computere.Si daca era sa se strice procesorul nu mai functiona deloc dar la niste erori se putea repara.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Numai gasesti core 2 duo, decat second hand, iar i3 nu prea cred ca merge pe o placa de baza asa veche