| davidstefan12345 a întrebat:

Am reinstalat windows(xp) si nu mai merge netul. Am si router dar acesta imi merge, dar cand intru in control panel si dau pe folderul network connection acesta este gol.Ce fac? (Explicati detaliat)

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Este gol pentru ca lipseste driver-ul LAN, pentru internet.
Il gasesti pe pagina producatorului placii de baza si descarci versiunea compatibila cu Xp.
Daca nu stii modelul placii, instalezi Aida64, utilitar care iti arata in detaliu componentele si caracteristicile sistemului tau.
A doua din lista e versiune portabila. (Trial version, portable ZIP package)
https://www.aida64.com/downloads

| danutzu96 a răspuns:

Instaleaza 3dpchip si descarci driverul din program.

| octav005 a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi driverul de LAN. S-au daca stii modelul placii de retea, intri cu telefonul, descarci. apoi bagi programul prin cablu de date in PC, INSTALEZI, restart si GATA.