| Pasca_Radu_Bogdan_1985 a întrebat:

Am reinstalat windowsul si face la fel,este actualizat,pentru ca e si de vreo doua luni cred calculatorul sunt piese noi si nu au inca actualizari,acelasi windows il are si fratele meu si nu are probleme deloc,l-am dus unde l-am cumparat si l-am lasat in proba acolo i s-a blocat o data si era de la rami,a schimbat rami si tot se blocheaza,faza e ca acolo nu are sa probeze conectat prin hdmi la un tv, ieri l-am adus de 2 zile din proba si mi-a zis ca nu i s-a blocat deloc si seara cand am instalat s-a si blocat de vreo 3, 4 ori.De cand il am am facut mai multe plimbari cu el la reparat si nimic. Dati-mi si mie niste solutii, va rog.

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa raspunzi la cateva intrebari. ca nu prea am inteles nimic

1) Pe ce ai reinstalat Windows-ul?
2) Care este problema? Se blocheaza?
3) Ai formatat partia C inainte sa-l reinstalezi sau tot HDD-ul? (daca ai formatat doar C-ul poate ai luat un virus ceva care iti reinfectaza PC-ul de fiecare data... si se afla pe D de exemplu).