| PureMadnesS a întrebat:

am mare nev de ajutor...am un calculator config AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Procesor 5000+ 2.60GHz,2GB RAM Video:NVIDIA GeForce 210
Calculatorul este luat de la AgerSoft( de 3 ani)am schimbat mai multe piese dea lungul timpului dar deja...Problema mea este ca se blocheaza instantaneu.In ce Sens?
1.se blocheaza mouseul pe ecran
2.se blocheaza tot de pe ecran dar tot
Si asta doar de la niste lucruri banale:Statul pe mass si navigarea pe internet pe siteuri gen(TPU.ro,Softpedia).
Cateodata se blocheaza foarte repede dupa ce ruleaza windowsul alte ori sta vreo jumatate de ora( dar se blocheaza de ex si cand il las aprins ma plimb prin casa el blocandu-sebig grin)
1. Ce as putea sa fac?(in afara de a-l duce de la service-ul de la agersoft)?
2.Este ceva bulit in el? sau am instalat eu ceva gresit sau are virusi?

PS:Am instalat windows de f multe ori( Sp1 si altul Sp3)acum sunt pe Sp3 dar si pe Sp1 facea la fel... daca ajuta cu ceva am reinstalat in jur de 5-6-7 ori.
Cine ma poate ajuta il astept cu un comm sau la detalii pe mass puremadnes@yahoo.com

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Si eu am patit asa ceva, procesoru e supraincalzit(cum a zis si savy are mult praf), mie mi-a fost lene sal curat si am luat unul nou ca si asa era depasit complet

| Robert a răspuns:

Inseamna ca ceva este incompatibil.La ram sunt doua placi? Daca ai doua placi vezi sa nu aiba frecvente diferite.Mia poti verifica hdd-ul de badd-uri. Poti verifica si daca ai erori citind aici http://support.microsoft.com/kb/156571

| Savy a răspuns:

Dupa 3 ani cred ca garantia e expirata. Cand il-ai curatat ultima data? O presupunere ar fi supraincalzirea, fie la procesor fie per total. Desfa-l si curata-l de praf (NU cu servetele umede), foloseste un aspirator, eventual scoti componentele si le cureti individual.

Răspuns utilizator avertizat