| Panait_Mihnea_1990 a întrebat:

Am scapat de curand laptopul meu Lenovo pe jos de la o distanta de 50 de cm cred pe jos idee e ca ii clipareste ecranul car nu foarte tare si nu constant ce este de vina sau ce s-a stricat in el?

1 răspuns:
| CodeNameAlpha a răspuns:

Cel mai probabil s-a miscat borna care conecteaza display-ul la placa de baza sau cablul display-placa de baza este fisurat (il poti desface sa te asiguri ca sunt bine conectate dar ai grija, odata ce l-ai desfacut ai pierdut garantia).
Ar mai fi o varianta in care placa video este defecta dar scenariul nu este prea probabil.