| damian2160 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor cu conectarea unui router canyon cnp-wf514n1a la un modem thomson speedtouch ( 516v6 cred, are o singura intrare, mic si negru ). Bun, am citit manualul de configurare al routerului si am procedat astfel :

1. Am accesat adresaa 192.168.1.1 >-- admin, admin

2.Am completat datele de la provider (clicknet prin ppoe)

3.Am completat setarile wireless.

4. Am terminat setarile, am dat finish, si am asteptat sa se connecteze, astept mult si bine.

Dupa ceva cautari pe pagina am gasit log si mi-a dat : "LCP down" si "Faild to authentificate ourself to pear ".
CE TREBUIE SA FAC CA SA SE CONECTEZE!

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Damianein primul rand lucreaza cu modemul asa fara router si daca poti acesa internetul este ok setarile sunt bune.Acum da un reset la router lasa-l sa se restarteze si apoi conecteazal la modem, va fi indeajuns deoarece setarile sale banuiesc ca sunt ok pe default.Nu seta degeaba la el ppoe deoarece el este dupa modem si tu al legi practic la o linie lan simpla, aia cu ppoe o face modemul.Bafta