| Catalion a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Mi se tot intrerupe conexiunea l-a internet, tocmai cand imi e lumea mai draga. Am sunat l-a cei de la Ilink ( de l-a Ilink am eu internetul ) si au spus ca totul e in ordine. Nu am virusi si nu e cablul deteriorat, deci nu prea stiu ce are. Exista cumva vreo solutie, vreun program care sa ma ajute cu internetul?

6 răspunsuri:
| Catalion explică:

Nu cred pentru ca il am nou, e vechi de vreo 4 luni.

| Catalion explică:

Ankutza nu am nici un semn anume. Cateodata imi merge netul ( ca acum de exemplu ) si cateodata mi se intrerupe.

| Catalion explică:

Nu conteaza, am rezolvat. A trebuit sa modific multe fisiere din registrul windows-ului care au legatura cu conexiunea internetului pentru a gasi buba, dar am reusit pana l-a urma si mi-a luat cam doua zile sa gasesc problema. Stiu registrul windows-ului aproape pe de rost si pe langa multe alte lucruri, pot face chiar sa mearga calaculatorul sau mai bine zis windows-ul de 4 ori mai rapid decat de obiceibig grin Nu sunt un incepator cand vine vorba de calculatoare sau informatica. Mersi pentru ajutor oricum.

| Violeta_Negoita_1992 a răspuns (pentru Catalion):

Ma poti ajuta si pe mine te rog? iti dau funda am si eu aceiasi problema si nu stiu ce sa fac e tare enervant...ms

| HardcoreCountry a răspuns:

Poate placa ta de retea este stricata. Se gaseste de cumparat si nu este foarte scumpa.

| HardcoreCountry a răspuns:

Ai cumva in bara la calculator un calculator si un "x" rosu langa el sau un semn al exclamarii galben? Poate totusi e de vina placa de baza chiar daca e noua, poate ca nu e buna.