| oldschoolrom a întrebat:

Am si eu niste lamuriri pentru cei care se pricep bine la servere pentru un site... Cat costa si de ce este nevoie sa mentii un site de domeniul.ro de exemplu www.fzr.ro? De ce este nevoie si cam cat ar costa si unde pot gasi.Multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cativa euro pe luna.

| oldschoolrom explică:

Si nu trebuie sa imi cumpar server sa intretin site-ul? Pentru ca nu este unul simplu... si forumul www.fzr.ro/forum

| flyer90 a răspuns:

Salut! Costurile sunt dupa cum urmeaza
- aprox 200 de ron inregistrarea domeniului pentru.ro (daca il ai deja inregistrat nu e problema)
- nu trebuie sa cumperi un server, pentru ce ai nevoie este de ajuns spatiu pe un server al unei companii de hosting, si te costa aprox 5 dolari pe luna. Eu am cont la Godaddy ( http://x.co/GodaddyHst ) de cativa ani si n-am avut probleme ( tin 5 siteuri cu cel mai ieftin pachet :) ). Bafta