| pinkangel a întrebat:

nu stiu ce s-a intamplat cu telefonul meu... merge sa vorbesc la casti si pe speaker dar nu merge sa vorbesc normal adica persoana cu care vorbesc ma aude dar eu nu o aud (daca vorbesc la casti sau il dau pe speaker e totul ok )... imi poate explica cineva ce s-a intamplat si ce as putea face?

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Du-l la service sa iti schimbe difuzorul. Probabil ii plin de praf, ars, sau ce mai probabil putin sarit de pe un pin. N-are rost sa-ti explic, du-l la service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil casca (difuzorul care îl pui la ureche) și-a dat duhul. Garanție sau service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prețurile diferă de la service la service. Dacă mai e încă în garanție, ți-l rezolvă gratuit (dacă nu prezintă semne grave de uzură sau nu a fost umblat în el). Un service poate să-ți ceară de la 30 la 100 de lei pentru înlocuirea căștii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa faci o resetare... poate e ceva dezactivat... Daca nu tine, si telu' e inca in garantie, du-l in service. Mult noroc!

| cristinela a răspuns:

Nu cumva ai setat tu din meniu chestia asta? Verifica

| pinkangel explică:

Stie cineva si cam cat ma costa toata treaba asta?

| pinkangel explică:

Nu nu am setat