| Raluca2814994 a întrebat:

Buna dimineata, am achizitionat si eu un telefon de la Vodafone la abonament pe data de 15 septembrie 2020, platesc cu tot cu abonament in jur de 150 lei pe luna.
Problema este ca, cand vorbesc la telefon se aude foarte incet, daca dau pe speaker se aude cum trebuie, dar daca vorbesc cu telefonul la ureche fara speaker se aude foarte incet.
Volumul este dat la maxim, am resetat telefonul si tot degeaba.
Cred ca am difuzorul stricat, intrebarea mea este urmatoarea : nu am garantie la telefon? Si daca am, unde sa ma duc? La un sediul Vodafone? Chiar nu stiu cum sa procedez, eu stiu ca primesti garantie la un telefon nou timp de 2 ani, nu conteaza daca este achizitionat la abonament sau la liber.
Imi puteti explica si mie cum as putea sa procedez? Ofer funda si respectul meu.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la Vodafone cu telefonul si le spui problema, daca nu esti multumita de aparat ei trebuie sa i ti dea banii inapoi, doar sa il duci asa cum l ai luat intact, sa nu fie zgîriat deteriorat, de cît timp se aude incet? Ca din septembrie pana acum a trecut destul timp, inainte cum se auzea? Cind l ai cumparat mergea bine? Ca daca ei constata ca tu l ai stricat nu il pot primi inapoi si nu i ti vor da banii plus ei vor anula garantia telefonului daca din cauza ta nu merge, sigur nu a intrat apă in el?

| Raluca2814994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

100% nu a intrat apa in el, problema este ca numai am castile si nici incarcatorul laughing de ieri se aude incet, pana ieri a mers perfect.
nu este zgariat, mereu am avut folie si imbracaminte la el. arata bine telefonul.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Raluca2814994):

A, e clar n nu il primesc aia inapoi la ga rantie, dul undeva la reparat sa dezlipit casca, l ai trîntit ori a intrat praf in casca, o sa te coste 50 lei inlocuirea căștii, o sa il repare in cateva ore, mergi azi si repara l, esti din Bucuresti? In pasajul Bucur obor gasesti un servis reparatii telefoane decodari resoftari si ei il vor face.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Raluca2814994):

Ce marca e telefonul?

| Raluca2814994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Samsung galaxy a 71

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Raluca2814994):

Multumesc pentru fundă, mult succes

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am garantie la telefon... sa ma duc? la un sediul Vodafone?"

da, de două ori!

| Raluca2814994 explică (pentru sierra1):

Daca nu ma pricep, numai face misto de mine laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Raluca2814994):

Așa spui tu merci? am zis clar du-l la reprezentantâ, ce nu ți-e clar?

| Legion7X a răspuns:

Samsung Galaxy A71 Speaker Problem

Https://eu.community.samsung.com/......-p/1807329

Samsung A71 low in call

https://eu.community.samsung.com/......-p/1902245

Se pare că a71 are o problemă comună, privind sonorul. Poate este un bug din soft, necesitând o actualizare sau dus la service. Nu îl poți schimba?