| Razvan_7138 a întrebat:

Am si eu o intrebare vreau sa imi cumper routerul asta
Router wireless Serioux SWR54BGA as dori sa va intreb daca e bun de ceva.

Descriere wireless Serioux SWR54BGA
Wireless-G Router 802.11b/g Wifi, 1xWAN 10/100 + 4xLAN 10/100, Firewall, SWR54BGA
Specificatiiwireless Serioux SWR54BGA
(Cod: SWR54BGA)
Porturi:
1 x 10/100 WAN
4 x 10/100 LAN
Securitate:
Criptare WEP 64/128-bit
Firewall incorporat ce va apara de atacurile hackerilor
Management:
Web based
Standarde:
IEEE802.11g, IEEE802.11b, IEEE802.3, IEEE802.3u
Altele:
Router cu partajarea conexiunii la internet, switch 10/100Mbps cu 4 porturi, access point 802.11g
Server DHCP incorporat pentru alocarea si managementul automat al adreselor IP
Permite partajarea unei conexiuni la Internet si celorlalte resurse intre clientii cu sau fara fir ai retelei

Asa scrie la descrierea lui astept parerea dvs daca e bun de ceva si daca merge prin 3 peretii. Nam nici un fel de experienta in acest domeniu de aia astept parea dvs.

Răspuns Câştigător
| Oxandero a răspuns:

Salut!
Pentru o retea de casa, router-ul e ok. E usor de configurat, reteaua se securizeaza la fel de usor si da, merge prin 3 pereti. Poti conecta mai multe dispozitive wireless in acelasi timp si daca ai si un PC care nu are wireless il poti conecta la router prin unul din cele 4 porturi LAN.