| Trinity a întrebat:

Am si eu o mica problema cu calculatorul:

Datele calculatorului:

Rami 512 DDR.
Placa video-256mb Ge Force 7100GS.
5.99 GHz.
Windows SP3.
Am calculatoru de aprx 2 ani iar windowsu il am de 2 zile instalat driverele pentru placa video si de sunet sunt originalele.
Calculatoru se aprinde fara probleme si se misca la fel de bine doar ca am urmatoarea problema:

Cand intru in windows se aude din unitate 2 zgomote unu dupa altu ca atunci cand pornesti calculatoru, dupa ce intru in sistem nu mai face nimic dar daca intru pe yahoo mesenger mi se deschide si dupa aia unde dai sa cauti persoane imi face in continu semnu asta: """""" pana dau eu backspace, daca vreau sa intru intr-un joc nu ma lasa pur si simplu ma da afara, daca incerc sa sterg vun joc din Add or remove progams nu ma lasa dau acolo sal stearga dar pur si simplu parca nu primeste comanda, marca de la antivirus este Avira AntiVir si daca dau sa scaneze dupa virusi nici macar un virus numi gaseste si cand intru in antivirus si ii dau sa scaneze sau sasi dea update imi face de parca as vb cu cineva pe mess si asi tine apasat pe backspace.
Sper sa puteti sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| BoRnY a răspuns:

Salut! Avira AntiVir e un antivirus de 2 bani. Ia-ti de pe www.bitdefender.ro Total Security 2010 pentru 30 de zile si iti va detecta virusi destui. Alta nu e problema. Eu am avut Avira si cand scana gasea 1 virus, cand dadeam cu BitDefender aveam vreo 3 sau mai multi. Eu am BitDefender Total Security cu licenta 3 ani, e nemaipomenit. Fundita?

2 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Pai ai putea sa intri pe http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html si sa il scanezi acolo, daca nu gasesti nici un virus atunci incearca sa iti reinstalezi windowsul, dar fa rost de un windows cat mai curat fara tampenii virusate gen black xp, etc.

| SimpleWay a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare dar nu atata de grava. si la mine pur si simplu cand aprindeam calculatorul mausul imi mergea singur si intra unde vroia. nu stiu la mine problema s-a rezolvat cand am downloadat Malwarebytes Anti-Malware. Am dat un simplu scan si am sters toate erorile si apoi calculatorul a mers ca nou big grin. Sper sa iti fie de foloswinking