| achtung a întrebat:

De cate ori aprind calculatoru, booteaza, apare windows si dupa se restarteaza, si apoi trebuie sa-l sting de tot si dupa aceea porneste. sa fie de la frig. temperatura camerei e in jur de 18grade, vazut cu speedfan, procesor28grade, hdd 12grade. specificatiile unitatii: hdd250gb, procesor, 1.8ghz,placa video 256mb nvidia gforce, placa de baza asus. va intreb pe voi,(nu prea ma pricep) face din cauza frigului?, vara nu-mi facea asa. calculatoru are 6 luni de cand l-am luat nou de la altex. windowsu l-am reinstalat acum 1 luna jumate. astept rasp. va multumesc!

2 răspunsuri:
| Dorin_8007 a răspuns:

Incearca cu al CD cu windows. Am patit si eu ceva asemanator da mie imi dadea o eroare naspa. O gasesti la intrebarile mele.

| nickul a răspuns:

Nu cred ca e de la frig, incearca sa reinstalezi windowsu si s-o lasi mai usor cu calculatoru o saptamana(nu mai downloada nimic), si daca nu-ti mai face figuri inseamna ca aveai un virus si deci trebuie sa ai grija la ce mai downloadezi, altfel contacteazai pe aia de la altex ca inca e in garantie calculatoru.