| Begnun7459 a întrebat:

Am si eu o nedumerire.Am in spatele unitatii trei mufe. Una verde una roz si una albastra.La ce este buna aia albastra.

Răspuns Câştigător
| Ezyo a răspuns:

Cele trei mufe apartin placii audio, cea verde este iesire audio, la ea se conecteaza castile sau boxele, cea roz este intrarea de microfon, iar cea albastra este intrare audio (line in), la ea se pot conecta surse audio (mixer, CD player, casetofon, radio, etc.) pentru inregistrare.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Aia albastra se foloseste ca input. Mai precis, daca ai un mp3 si vrei sa redai muzica la boe, conectezi cu un cablu acolo si vei auzi la boxe. Sau o poti folosi si daca vrei sa copiezi continutul de pe o caseta audio de format mp3, si apoi -pe cd