| Hashimura a întrebat:

Am si eu o nedumerire. Recent am intampinat niste probleme cu sistemul audio 5.1. Eu obisnuiesc sa il folosesc pe pc pe o placa care nu e 5.1, ci una simpla cu 3 intrari. Odata am bagat castile in pc sa ascult ceva (sistemul mergand foarte bine), iar apoi cand am bagat iar sistemul am constat ca nu se mai aude decat 3 boxe din 5 (mai exact cele din Front Right) Am testat sistemul pe usb, pe alt laptop si merge perfect. Doar pe pc meu si telefon nu merg toate boxele... Aveti vreo idee?

Tin sa mentionez ca:
- setarile le-am facut ca si pana acum pe pc, nu cred ca e problema aici;
-update la placa am facut desi inainte nu faceam si tot mergea;

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Eu obisnuiesc sa il folosesc pe pc pe o placa care nu e 5.1, ci una simpla cu 3 intrari...zau? Si alea 3 intrari ce fac?

| Hashimura explică (pentru K0sti):

Da albastru, rosu, si verde. Albastru e pentru microfon, verde pentru sunet unde am avut pana acum sistemul, iar celalt nu stiu. Nu sunt priceput in domeniu altfel nu as intreba...

| K0sti a răspuns (pentru Hashimura):

Aoleu...
Ia vezi ce fac mufele alea, ai drivere si aplicatie la placa aia de sunet, ia vezi ce destinatie are fiecare din cele 3, atunci cand nu folosesti microfonul!
Citeste si o sa fii priceput!

| Hashimura explică (pentru K0sti):

Ideea este ca pana acum mi-a mers fara alte,, complicatii". Iar acum de ce i-a venit dracii deodata.