| sergiu2525 a întrebat:

Am si eu o problema.am laptop iar cand vreau sa vad un video imi spune `COM surrogate has stopped working`(stiu ce insemna) si cat timp imi spune asta nu pot s avad nici un video si se incarca toolbarul. dupa ce s-a incarcat pot vedea video.stie careva?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Mesajul nu prea are sens!
COM este un port serial, utilizat mai demult...
In Linux se poate face o asociere cu un port serial, Windows le aloca pentru porturile USB. Nici una, nici alta nu este folosita pentru redare video, in afara de 2 exceptii: fisierul video este pe o unitate USB exterioara (cand nu-l poate accesa LOGIC) sau daca in fisierul film (format. wmv) sau intr-un alt fisier exterior nu este un blocator logic.
Contacteaza-ma in privat pentru detalii.