| baiatuucupizzza a întrebat:

Am si eu o problema am o imprimanta hp desckjet f2180 si de la inceput cand cumperi o imprimanta iti indcia nivelul culorilor in cartus dupa ce ti se termina cartusul si ti-l incarci il bagi in imprimanta si iti indica ca este gol ce trebuie facut? daca mai are ceva in el cum indica in pc si il incarc imi arata tot asa

Răspuns Câştigător
| Shopiaalin a răspuns:

Iti va arata ca este plin doar daca cumperi un alt cartus nou noutbig grin
daca il reincarci iti va arata cai gol dar de fapt e plin ca doar l-ai reincarcat dar oricum nu are nimica
cand iti vei cump altul nou vei vedea ca iti arata ca e plin stiu sigur ca si eu am HP
nu are rost sa cumperi cartus nou decat atunci cand ti se strica asta ca e destul de scump
sper ca te-am ajutat
funda:*?

2 răspunsuri:
| TeddyAn a răspuns:

Daca nu cumperi cartusuri noi nu iti mai arata nivelul tusului. Si eu am acelasi tip de imprimanta si am inteles ca nu pot face nimic in legatura cu asta.

| Winniee a răspuns:

Te-ai gandit, ca imprimantele de genu' asta trebuie folosite regulat pentru ca tusul sa nu se usuce.O data la o luna e insuficient. Poate asa s-a intamplat, tusul s-a consumat, dr o parte din ele s-a uscat...In rest nu mai stiu.