| danutzvv a întrebat:

Am si eu o problema. Am un router wireless Edimax. La el este conectat un laptop asus si un nokia 5800 aproape permanent. Problema este ca, wireless-ul se stinge fara motiv. Ledul coresp wirlessului se blocheaza [ ramane aprins sau se stinge] si nu palpaie cum ar trebui. Din momentul acela conexiunea la router e pierduta. HEELLPP Dau fundoi big grin

2 răspunsuri:
| ITistii a răspuns:

Acest producator de router nu este prea performant (ca sa spun asa). Se poate incerca un update de Firmware... dar cu mare atentie sa nu se defecteze de tot.

| sKilL a răspuns:

Intra pe setarile routerului din "Explorer" sau din orice browser folosesti si incearca sa setezi wireless-ul permanent. nu stiu daca ma intelegi. ai acolo setari pentru el perioada activa, parola, viteza distribuita, etc... sper sa reusesti, bafta!