| Pietricel a întrebat:

Am si eu o problema.Am windows 10 home pe 32-Bit si as vrea sa il pun pe 64 Bit. Iau imaginea, o fac bootabila pe un stick hama de 16GB, imi da eroare, ca setup.exe e pentru 64bit, nu pentru 32 bit cum am eu. Cum il pot pune pe 64-Bit?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Nu se porneste setup din windows-ul pe 32 biti. Se reporneste calculatorul de pe stick si atunci merge bine. La repornire cu stick-ul bagat se alege din bios stick-ul sa fie prima unitate de pornire, apoi hard disk-ul pe care trebuie instalat windows-ul.

| DonnyZ a răspuns (pentru LinxCont):

Adevărat. Eu am crezut că din (re)bootare a zis si el ca a incercat instalarea.

4 răspunsuri:
| Pietricel explică:

Fast va rog. Am nevoie urgent.

| DonnyZ a răspuns:

Pai nu poti. Daca procesorul e facut pe arhirectura x64 ai sistem pe 64biti. Similar x86 rezultă 32biti. Sper ca te-am ajutat. Vrei 64, iei piese care​ suportă 64.

| Pietricel explică (pentru DonnyZ):

Procesoru e i3 4170.

cand am luat pc nou aveam numa win asta si de aia intreb

procesoru e pentru x64