| VictorSilviu a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul, cum sunt sigura ca multi dintre voi se pricep in domeniu apelez la ajutorul vostru. Nu stiu de ce imi apare toata imaginea pe o parte din ecran(nu doar desktopul ci si atunci cand intru pe net, e ca si cum calculatorul ar fi mi mic.), iar pe margine imi apare o dunga neagra de vreo aprox. 4cm, am cautat zoom sau ceva si nu gasesc nimic... Daca imi rezolva cineva problema dau fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai virus(virusii din ziua de azi is mai nebuni ca romanii) si al doilea motiv posibil ai ca poza(in fne. imaginea) ai prea mica sau prea mare ca sa iti intre pe tot ecranu`? rezolvare, pai schimba rezolutia monitorului :click drpt pe desk. si propreties ma rog settingz` si acolo schimbi rezolutia( sa nu o iei de lucru rau ca iti zic cum sa o schimbi dar poate nu stii si na poate altii nu stiu si ai bine sa fie cat mai complex raspunsu`
sper sa meargawinking

2 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Cred ca trebuie sa reglezi pozitia imaginii. Verifica daca la monitor sunt niste rotite si vezi care e cea pentru pozitia imaginii.

| VictorSilviu explică:

Ms mult :*