| Cosminn97 a întrebat:

Hey TPU!
Apelez la ajutorul vostru deoarece am intampinat o problema si sincer nu am gasit mai pe nicaieri cum as putea o rezolva.
Deci problema e ca eu vreau sa schimb iconita la un fisier "x" sa zicem, eu cand intru in fereastra "Proprietes(Proprietati)" ale fisierului nu gasesc sectiunea "Change Icon(Schimba Iconita)". Daca stiti cum as putea rezolva va rog lasati un mesaj aici.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Presupun ca ai Windows 7.
Incearca programul asta:
http://www.sevenforums.com/......-icon.html
-FileTypesMan il descarci de aici:
http://www.snapfiles.com/get/filetypesman.html
-Iconitele pot fi.png 256x256, pentru a le putea vedea in toate formatele.
-S-ar putea ca la anumite fisiere sa le
revina iconitele dupa restart.
Nu insista.
- Incearca sa nu schimbi inconitele fisierelor de sistem.
- Iti spun asta pentru ca nu ai specificat la ce fel de fisier vrei sa schimbi iconita. (foto, video, exe.)
- Pentru.exe se foloseste altceva.
- Iconitele sunt ale programelor care deschid acele fisiere.

Răspuns utilizator avertizat
| Mattew a răspuns:

Proprietati apoir personalizare apoi modificare pictograma

| catutzU01 a răspuns:

Am gasit solutia... nu ai nevoie nici de Proprietati nici de nimic, urmareste-ma cu atentie

1 : Descarca asta de aici : http://www.shelllabs.com/iconchanger_download.htm

2 : Instaleaza-l

3 : Click dreapta pe [folder, scurtatura] si daca l-ai instalat o sa ai o sectiune acolo de (((( Change Icon )))), Bafta multa [funda]?

| maryan12gl a răspuns:

Acolo la proprietati ai customize si acolo gasesti change icon