| Sbirn_Nikol_1971 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul il pornesc si cand apas pe buton la ecran se aprinde dar se stinge imediat.am pus ecranul la alt calc si este ok. unitatea cred ca e problema dar nu imi dau seama care?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Scurtcircuit pe undeva.De asta sursa decuplează și calculatorul nu mai pornește....Verifică intactitatea cablurilor contactelor, etc să nu fie ceva coclit pe acolo.Succes

| adych a răspuns:

Daca unitatea merge si nu iti ia monitorul sunt aproape sigur ca s-a dus placa video. am patit-o si eu si inca 2 cunostinte. trebuie schimbata placa video.