| Anca2999 a întrebat:

Am si eu o problema cu wi-fi-ul la laptop, apare conectat insa jos la wi-fi arata un triunghiulet galben cu un semn de exclamare si bineinteles este conectat dar nu merge sa navighez, am dat depanare probleme si mi-a scris acolo ca un server DNS nu functioneaza..., am windows 7 big grin

9 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Buna ancu. ai setat cumva un ip manual? incearca sa pui ip automatic, uite cum se face http://kb.linksys.com/......ticle.aspx
selectezi placa de retea wireless acolo.

| Anca2999 explică (pentru al3xander):

Hey, Alex.Asa era setat. m-am uitat, dar tot face problema asta, nu stiu sa fie de la cei cu netul. la vecini mergea cand mie imi facea figuri

| al3xander a răspuns (pentru Anca2999):

Dupa cum zici tu inseamna ca nu ai conexiune la internet. daca tu dai click pe triunghi si iti arata "No internet connection" inseamna ca e de la internet. apropo ba, te-ai intors de la mare? intra pe facebook sa vorbim

| valentin75 a răspuns:

Salut! Ceva e setat gresit! Nu ai spus de unde ai internet si ce router/modem/switch folosesti pentru net. Cat despre setari...ai aici!
https://www.youtube.com/watch?v=VtaP-4PDYik

| Kennedy97 a răspuns:

Contacteaza furnizorul. Vezi daca si prin vecini e aceeasi problema. La mine tot asta am patit, am aflat ca si la vecini e aceeasi problema si l-am sunat pe tehnician. Si cat de repede s-a putut, a revenit semnalul.

| ionut258 a răspuns:

Poate se fac reparatii la retea si e oprit internetul de la ei, de obicei asta e cauza.

| ale7 a răspuns:

Buna. Este din cauza retelei

| lunetaspatiala a răspuns:

Buna,nu este nici-un fel de problema, si eu mai patesc uneori astfel de chestii, dar daca astepti ceva timp acel triunghi va disparea, iar el apare acolo deoarece sunt probleme de la internet, adia de la cei de la care ai internetul.Nu este nimic grav happy

| Anca2999 explică (pentru lunetaspatiala):

Hei. stiu adica isi revine, iarasi are probleme. Mi se mai intampla dar acum de 2 zile ma innebuneste, sta mai mult nefunctional decat functional