| Winners10 a întrebat:

Am si eu o problema in PC. Antivirusul imi detecteaza virusul TR/Black.gen2. L-am bagat in carantina dar mil detecteaza in continuare. Ce pot face?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Elimina-l de tot.

| K0sti a răspuns:

Ce antivirus?

| Winners10 explică (pentru K0sti):

Avira

| K0sti a răspuns (pentru Winners10):

Olele! Ala e o jucarie, o gluma, nu antivirus! Kaspersky sau Bitdefender, altceva nu exista!
Vechea lui boala, vezi ca ai virus...da stii, nu pot sa-i fac nimic! Ala e antivirus? Ca si nod, avast, etc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Bitdefender-ul nu este un antivirs bun l-am avut cu licenta si nu imi vexdea virusii dupa o vreme am luat Kasprsky si aveam cam 100 de virusi pe care nu i-a avazut Bitdefender-ul. Kaspersky si Norton cele maii bune antivirusuri.Am mai ajut si eest nod 32, avg, aviri si nu se compara cu Kaspersky laughing

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia sa o crezi tu! Fugi si culca-te ca e tarziu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

BITDEFENDER-ul nu e bun de nimic cand vine vorba de virusi precum tojan(parca asa se scrie si ma refer la virusul troian laughing ) cand mi s-a intamplat mie a fost cam acum 2 ani acum nu stiu cum e... laughing)

| Winners10 explică (pentru K0sti):

Sti de unde si daca pot sa il descarc free, kaspersly, dar nu nu fie pe perioada de 30 de zile sau asa... ma refer la faptul ca eu acum am avira fre dar nu sunt conditionat ca e valabil numai 30 de zile sau mai mult... e nelimitat

| K0sti a răspuns (pentru Winners10):

Nu sunt free! Bitdefender are si o varianta free!
http://bit.ly/1yo6KLe

| 187VLAD a răspuns:

Pai cred ca cel mai bine iti formatezi calculatorul.
In felul asta o iei de la capat curat si nu iti mai faci probleme ca ti se viruseaza vreun fisier important pentru tine
Sau poti incerca sa descarci un antivirus mai de calitate, care sa aiba trial period, cum ar fi kaspersky sau AVG
Oricum la un moment dat tot vei fi nevoit sa il formatezi.