| Timeeeaaaaa a întrebat:

Am si eu o problema, mi-am luat laptop si nu stiu de ce da nu recunoaste nici un router...imi spune camake sure you divice is discoverable...stie cineva cum sa rezolv problema?happy

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"mi-am luat laptop si nu stiu..." Ce misto! Da ce laptop ti-ai luat daca nu suntem pre indiscreti?

| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca precizai ce laptop ai era altceva... poti intra in bios, sa nu fie dezactivata placa wireless. Dupa restart ar trebui sa plece, de obicei are un led, vezi ce culoare are. In bios intri daca apesi tasta (del) in secventa de boot, vezi pe net ce tasta te introduce in bios, daca nu e asta, scrie pe spate la laptop modelul si cauti dupa acesta.

| cosminX a răspuns:

Cand mi-am luat si eu prima data laptop am patit la fel. Cred ca am fost la vreo 3 vecini pentru ai intreba daca nu stiu sa-i faca ceva. Nimeni nimic! M-am pus eu sa caut prin el chestii trestii, nu gasesc nicio solutie. Pana cand ma bate gandu sa ma uit pe carcasa dupa vreun buton ceva si da, am gasit butonul pentru activare/dezactivare wifi. La mine e putin mai jos de mousepad in stanga

| Timeeeaaaaa explică (pentru cosminX):

Am cautat si eu butoane da nu am gasit...straight face

| cosminX a răspuns (pentru Timeeeaaaaa):

Si la cate route-re ai incercat?

| Timeeeaaaaa explică (pentru cosminX):

Aia e problema de pe telefon vad routerele si pe laptop nici macar nu mi le vede

| Timeeeaaaaa explică (pentru cosminX):

Pai pe telefon vad routerele dar pe laptop nu vad nici unu

| CristianBogdan a răspuns:

Daca nu gasesti niciun buton, incearca sa apesi fn+f2 de pe tastatura