| unteaandrei97 a întrebat:

Am și eu o problemă pe Windows 10 legat de internet și anume nu ma pot conecta prin mesajul " Nu se poate realiza conexiune la aceasta rețea" am cumpărat router de 4 săptămâni Tenda AC 6 au venit operatorii de rețea mi l au config 2 sapt mers dar acum nu ma mai pot conecta.
Ce aș putea face?

3 răspunsuri:
| Xaya a răspuns:

Sa ii mai chemi o data sa iti schimbe router-ul ca e praf. Daca te poti conecta cu telefonul si nu te poti conecta cu PC-ul ai alta problema. Uite-te si in spatele routerului sa fie conectate bine firele

| George_George_1996 a răspuns:

Da-i un restart sau pe intelesul tau scoate routerul din priza si baga-l inapoi.Incearca sa-l configurezi singur nu e mare inginerie.
Uite un video poate te ajuta la ceva!
https://www.youtube.com/watch?v=uDy63EmNh7s

| Bogdan70001 a răspuns:

Metodele pe care ti le voi prezenta sunt doar legate ed software, daca este cv de la router este treabga operatorilor
1. Deschide troubleshooter-ul si veci daca iti da vreo eroare
2. Deschide consola cu drepturi de administrator si scrie "sfc /scannow"
3. Reinstaleaza driverele pentru internet.