| SiminaG a întrebat:

Salutare.
Din nestiinta am apasta optiunea,,uita aceasta conexiune,, la una dintre retelele WIFI la care ma conectam, pe laptop. Acum nu ma mai lasa sa ma mai conectez deloc, chiar daca introduc parola corect, imi apare mesajul,, nu se poate conecta la aceasta retea,,. Cum as putea sa rezolv aceasta problema?

1 răspuns:
| hiimaxell a răspuns:

Bună.
In mod normal,se poate depana problema dintr-un singur restart la laptop.
Dacă nu funcționează,poți da click dreapta pe "butonul" de internet care seamănă cu logo-ul de la wifi sau un calculator, depinde de vers de Windows și faci un switch de off/on. Dacă nici așa nu își revine, pe butonul de wifi, apeși click dreapta și ar trebuie să apară: "Network and Internet Settings". Apeși apoi pe acel tab și se deschide o fereastră și în mijloc scrie: "Manage known networks", intri acolo și dai conectare.
Sper sa fie de folos.