| alexandra90m a întrebat:

Am si eu o rugaminte la cei care se pricep.
Vreau sa inregistrez vocea acasa sa fac piese dar sa fie calitate de studio foarte buna. sa se auda vocea clar si tare fara a trebui sa stau cu microfonu aproape in gura ca sa zic asalaughing deci vreau sa inregistrez clar si sa se auda si live.cum fac si unii coveruri pe youtube. pentru asta as vrea sa stiu ce microfon imi recomandati si ce preamplificator sau mixere ca nu ma pricep sincer si nu vreau sa cumpar aiurea fara a avea habar. sa fie genu de microfon la care sa se auda si respiratia deci foarte bine sa se auda orice. ca astea ce le am abia se aud, le bag in calculator si abia abia.multumesc. sa nu fie sume exagerate un microfon pana in 6-7 mil.

2 răspunsuri:
| TheSkyNow a răspuns:

Samson C01U, sau BEHRINGER: C-1U... singurele usb care se aud acceptabil pentru cat costa, in jur de 100 euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe usb-uri se cam pierde sunetul, dar daca sefu` zice ca e oke, ia-le!