| anonim_4396 a întrebat:

Am tableta Samsung galaxy tab3 și merge foarte prost. Prima data când am luat.o mergea la perfecție și nu conta câte aplicații instalam pe ea. Acum trece sa o resetez ca sa meargă bine. Și merge puțin timp bine ca după iar trebuie sa o resetez.Am încercat sa instalez o groaza de aplicații ca sa nu mai meargă așa greu dar e degeaba. Știu ca exista multe aplicații ca sa Îți faci telefonul sau tableta sa meargă mai bine. Nu știu ce sa mai fac. Când am luat.o avea deja câteva aplicații instalate pe ea. Mă gândeam sa le dezinstalez dar nu știu Cum. Ce pot face sa meargă mai bine și sa nu mai trebuiască sa o resetez?

1 răspuns:
| TygXer a răspuns:

Ca sa iti mearga mai bine, trebuie sa ai CAT MAI PUTINE APLICATII, aplicatiile care ZIC ca daca le instalezi iti merge mai bine, IS MINCIUNI, ele de fapt doar promoveaza reclame... daca vrei sa iti mearga bine, instaleaza-ti o singura aplicatie gen CCleaner si cam atat care sa te scapa de fisierele temporare care se aduna din navigatul pe net sau alte programe care stocheaza temporar fisiere pentru a functiona, chestii de programare, ideea e ca applicatiile multe ingreuneaza capacitatea tabletei tale de a rula eficient si rapid, incearca sa te scapi de tot ce nu folosesti, daca ai internet lasati doar aplicatile necesare, pentru ca celelelalte folosite foarte rar poti sa le instalezi atunci pe moment dupa care sa te scapi de ele... bafta