| anonim_4396 a întrebat:

Am telefon Nokia C5-03, l-am cumparat acum o zi. Cind intru in internet prin wi-fi imi ia bani. Asta e normal? Sau prin wi-fi nu trebuie sa ia bani, explicati-mi va rog mult.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intra in setari si inchide 2G sau 3G, depinde cu care esti pe net.Si apoi deschide wi-fi.Este gratuit.

| Inteligentul_9769 a răspuns:

Deci Baieti de mai jos au dreptate! Ce iti recomand sa faci! Sa intri la setarile de internet! Sa stergi profilu de internet! Si atunci nu mai are cum sa se mai conecteze de pe cartela ca nu are profilu de internet! Poti conecta Wi-Fi ul linistita ca nu o sa iti mai ia bani! Bine inteles daca nu folosesti internetul de pe cartela!

| MarianPaun a răspuns:

Sall. Daca te conectezi la internet prin wi-fi(wireless), este free. Daca ai tu cartela cu internet, iti consuma din cartela.wi-fi e free. sper ca te-am ajutat
Bafta. Funda?!

| slazzer a răspuns:

Seteaza cumva sa nu mai porneasca pagina de internet de pe internetul de pe cartela ci de pe wifi, wifi este gratuit

| RaduGuran a răspuns:

Nu e in regula pentru ca wi-fi este gratuit. Asta inseamna ca tu ai crezut ca te-ai conectat la wireless si de fapt ai intrat pe internetul care trebuie platit de la firma la care esti abonat.