| Theodor2010 a întrebat:

Am telefonul s5620 si nu stiu daca 3G-ul consuma baterie(apare si dispare cate odata) poate fi activat sau dezactivat... cel mai clar si detaliat funda!

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Consuma baterie cand te afli intr-o zona unde semnalul 3G este foarte slab sau indisponibil, moment in care telefonul cauta incontinuu semnalul. Cand ai semnal din belsug, nu consuma mai mult. Daca vrei sa salvezi bateria si nu folosesti internetul pe mobil sau apeluri video, poti intra in setarile telefonului la retea si sa dezactivezi 3G.
Succeswinking

2 răspunsuri:
| Bertro a răspuns:

Adevarat consuma baterie dar nu in exces insa 3g scade din semnal iar eu stau cu el dezactivat iar cand vreau sa navighez pe internet il activez! sper ca o sa iti fie de ajutor raspunsul meu

| amicool08998 a răspuns:

Daca poate fi activat si dezactivat inseamna ca ar consuma baaterie, este intr-un fel ca si wi-fi ul