| Dan202 a întrebat:

De ce peste noapte bateria la telefonul Wink Glory se descarca 20%. In sectiunea baterie imi apare ca Wi-Fi consuma, dar el este dezactivat. Ce pot sa ii fac.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Exista programe ce ruleaza in fundal, precum Firefox pentru Android, care maninca mult din resursele de sistem si/sau baterie. Mie imi descarca bateria in cateva ore daca uit sa inchid programul.

| Pool77 a răspuns:

E virusat, sau ai un program care ruleaza peste noapte.

Asa am patit si eu, dupa ce l-am conectat la calcurlator. Imi manca peste 20% peste noapte, un Hard Reset te ajuta categoric. Acum fara WiFi imi consuma maxim 2%.

Răspuns utilizator avertizat
| denyzo a răspuns:

Probabil bateria este putin defecta. Tot ce trebuie sa faci e sa te duci cu el de unde l-ai achizitionat si sa ii spui care este problema. Daca ai garantie la el este si mai bine. Daca are mai multe probleme si nu esti multumit de el, s-ar putea (nu iti promit) sa ti-l schimbe.
Succes!