| Myr3ll1994 a întrebat:

Am terminat contractul cu Vodafone si acum eu vreau sa renunt la contract de tot nu vreau sa mai il prelungesc, intrebarea mea este: Ce trebuie facut? si unde trebuie sa sun?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

*222, relatii cu clientii si vorbesti cu un operator si-i spui ca vrei sa renunti la contract. daca vrei sa treci pe cartela poti sa-ti pastrezi numarul pe care il ai acum, le spui ca renunti la abonament si vrei s atreci la cartela, deci iti pastrezi numarul, altfel pierzi si numarul. vezi ca oriunde ai vorbi cu ei - la telefon sau la vreo reprezentanta - e posibil sa incerce sa te convinga sa nu renunti, or sa-ti ofere nu stiu ce alte chestii pe la abonament, sa te tii tare daca chiar vrei sa renunti ca se pricep de minune sa faca oamenii de cap laughing

7 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Apeleaza la ei.

| AstonMartin a răspuns:

Daca suni la ei, o sa te "abureasca" si o sa te duca cu zaharelul, asa am patit si eu, pana m-am dus la magazin Vodafone -> am cerut o foaie tip de reziliere de contract -> scrii in ea ca doresti sa nu m-ai prelungesti contractul, sa treci numarul pe cartela, CEL MAI BINE SCRII CA NU PREA MAI FOLOSESTI NUMARUL ACELA, ti-l trece pe cartela si aia e. Problema e ca daca ai avut vreo convorbire cu ei in care ti se preciza ca, contractul se prelungeste automat cu inca 6 luni, trebuie sa astepti sa treaca timpul.
Concluzie: du-te la magazin Vodafone cere foaie tip de reziliere contract, iti face o copie, iti da si tie una, iar dupa cateva zile suni la ei, daca nu te suna ei (desi nu prea cred). Jepcari mari astia la Vodafone, cu abonamentele, eu unul nu-mi mai fac abonament niciodata, cel putin la ei.

| SmRpT a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi la ei la reprezentanta sau cum ii zice!happy

| InvisibleTouch a răspuns:

Hello!

Cel mai devreme poti renunta la un contract cu 30 de zile inainte de data expirarii perioadei contractuale. In cazul in care vrei sa faci asta prin telefon suni la *222 si apelezi 2-1 ca sa intri in legatura directa cu un operator. Te va intreba de ce vrei sa renunti si eventual iti va prezenta alte oferte. Fii atent la ce spui pentru ca daca spui da doar ca sa scapi, iti prelungeste cu inca 2 ani si poate sa te si vrajeasca sa-ti dea un abonament de o valoare mare big grin Daca ai spus da, convorbirea e inregistrata si se considera acord verbal! In cazul in care esti hotarat spui de la inceput ca nu si eventual daca vrei pastrezi numarul pe cartela ii spui operatorului acest lucru si in maxim 30 de zile vei trece pe cartela sau eventual il portezi la concurenta ( in cazul acesta mergi intr-o reprezentanta a concurentei si spui ca vrei sa faci o portare ). Poti rezilia contractul si mergand la reprezentanta insa trebuie sa fii tu titularul si sa ai buletinul. Daca nu esti tu titularul atunci iti trebuie imputernicire notariala si buletinul.

| Liviu_Mihai_Dobre_1987 a răspuns:

Apeleaza Rel cu clientii.sau deplaseaza-te intr-un shop.cred ca trebuie sa ii anunti cu 30 de zile inainte. mai sigur suna si afli