| madalin001 a întrebat:

Am trecut recent de la Windows XP la Windows 7, si a trebuit sa introduc alte drivere decat cele precedente.

Calculatorul a mers bine o seara cu sunetul(ca de asta se va lega problema mea), si brusc ziua urmatoare toate programele imi spuneau ca nu mai am driver si nu se mai auzea nimic in difuzoare. Mixerului audio Windows ii pot ajusta volumul, dar degeaba.

Folosesc driverul Realtek HD Audio pe un calculator cu 2GB RAM, 1, 6 GHz dual core, placa de baza G45GZM-S2 Gigabyte.

Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| GOtiCKAsasin a răspuns:

Fa update la windows 7 si ar trebui sa mearga.Si eu nu demult il folosesc si la inceput nu mergeau nici jocuri..., dar dupa 2-3 update-uri merge perfect

| madalin001 explică (pentru GOtiCKAsasin):

La ce update te referi, service pack sau cele de la Windows Update?

| GOtiCKAsasin a răspuns (pentru madalin001):

Windows update. O sa te ajute

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca si cu asta (Atentie! Trebuie sa ai instalat Adobe Flash Player):
http://www.ma-config.com/en
Apesi pe Start the detection
Apoi o sa-ti apara asta:
http://www.ma-config.com/en/start/1-1_start-the-detection
Dai Agent installation. Instalezi ce o sa-ti vina si apoi dai din nou Start the detection.
In My drivers o sa-ti apara unele cu verde (alea sunt mai noi) si unle cu galben (alea nu-s instalate). Instalezi ce vrei si apoi va merge. Acest programel iti gaseste cele mai noi drivere si gratuit.