| DarkShina5566 a întrebat:

Am uitat parola wireless.Cum as putea sa o aflu?

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Resetezi routerul (de obicei are un buton pe care scrie Reset, trebuie apasat 5-10 secunde, pana se sting toate ledurile. Apoi trebuie setat din nou routerul (gasesti informatii in carticica ce a venit cu el).

| pandadesignro a răspuns:

Daca stii parola de la el poti sa te conectezi prin cablu la el si sa setezi parola
http://ip-ul lui de obicei ceva de genu http://192.168.1.1
userul si parola apoi intri si setezi parola la wireless fara sa-l resetezi.

Scrie-mi cum se cheama modelul de router si te ajutam pas cu pas.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Depinde ce router ai.cand iti da routeru, iti da si o carte la el.care iti zice pe ce site sa intri.de ex eu am D-Link 600 si intru p un site http://D-Link sau cam asa ceva unde il configurez.si dai p acolo si o gasesti.

| aproapenu a răspuns (pentru KaterinaPetrova):

Salut,am si eu rooter D-Link si merge la pc dar pe telefon imi cere parola si nu stiu care e, ma poti ajuta? lasa-mi un mesaj. multumesc anticipat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pandadesignro ti-a dat o sugestie buna.
Conectezi PC-ul/laptop-ul prin cablu la router. Introduci intr-un browser, in bara de adrese, 192.168.0.1 sau depinde ce scrie la Gateway(Status, pe conexiunea placii de retea Ethernet, Local Area Connection, prin cablu)
Default scrii la date de logare: admin (username) si fara parola. Altfel...trebuie resetat router-ul manual.
Ajungi la Wireless Configuration/Advanced Internet/Network Settings(depinde de router) si gasesti acolo ce nume/SSID are, parola, nivel de securizare. Schimbi parola.