| Like555 a întrebat:

Am un Acer Nitro 5 de cateva zilem. Bateria pe power saver tine 2h pe yt. ce pot sa fac, pot sa ma duc sa mi de a banii inapoi da nu pot sa ii fac cv?

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai de ce sa iti dea banii inapoi? Scrie undeva ca ar trebui sa tina mai mult?

| Like555 explică (pentru Wr3nch):

Scrie 8h in specificatii

| Wr3nch a răspuns (pentru Like555):

Da boss. 8 ore dar nu in streaming video. Inseamna 8 ore fara sa faci nimic pe el, sau sa editezi un document, sa te uiti la un film descarcarcat, sa asculti muzica. Vazutul de clipuri pe YouTube, sau filme online, sau Netflix consuma foarte multa baterie.

| Like555 explică (pentru Wr3nch):

2 ore se desc chiar daca nu faci nmc, il lasi aprins in destkop

| Wr3nch a răspuns (pentru Like555):

Lasa modelul exact, cum apare pe factura sau cutie. Poate ai nimerit un model cu defecte cunoscute, si se poate face ceva.

| Like555 explică (pentru Wr3nch):

Acer nitro 5

| Wr3nch a răspuns (pentru Like555):

Sunt multiple modele de nitro 5. Imi trebuie ceva gen Acer Nitro 5 AN515-54

| Wr3nch a răspuns:

Daca vrei sa tina bateria pe Youtube cumperi ultrabook, nu laptop de gaming.