| anonim_4396 a întrebat:

Am un adaptor S-Video si iesire pe culorile albastru rosu si verde ca si aici http://www.hisdigital.com/ro/product2-404.shtml si un cablu rca rosu alb galben
1) Care culoare conectez cu care?
2) Daca S-Video conectez la calculator si RCA (rosu alb galben) la o camera video pot transfera date? (daca da, sa sting pcul sa nu arda ceva?)
Rog cei care nu se pricep sa nu raspunda!

1 răspuns:
| whiplasher a răspuns:

Rosu si galben la rca e pentru sunet, stanga dreapta, iar galben pentru video. Tre' sa scrie pe cablu tau, care e stanga dreapta pentru sunet, iar ce ramane, e video'u. Cauta pe google "adapter s-video color semnification" sau ceva in genu. happy Bafta