| anonim_4396 a întrebat:

Am un adaptor S-Video si iesire pe culorile albastru rosu si verde ca si aici http://www.hisdigital.com/ro/product2-404.shtml si un cablu rca rosu alb galben

1) Care culoare conectez cu care?

2) Daca S-Video conectez la calculator si RCA (rosu alb galben) la o camera video pot transfera date? (daca da, sa sting pcul sa nu arda ceva?)

Rog cei care nu se pricep sa nu raspunda!

Răspuns Câştigător
| moldovianu a răspuns:

Acest cablu este dor pentru video! Nu se pot transfera date pe el si din cate stiu eu s-video pleaca din placa video a calculatorului si il conectezi la un tv pentru a viziona prin televizor ceva video din calculator! Sau daca camera ta are rca, s-video sau hdmi tot la fel se face pentru a conecta camera la tv pentru a viziona ce ai filmat! Eu zic ca ai alt cablu pentru transfer date, gen usb.