| minteuandedouaori a întrebat:

Am un AMD Sempron 2800+ procesor de 2, 00ghz 786 DDR rami si o placa video nvidia geforce fx 5500 ddr si e AGP! as vrea sa stiu ce placa video pot sa-mi pun eu as vrea una de 512 mb ca sa-mi mearga jocurile gen formula 1! ce mi-ati oferi? bugetul de este de 300 de leihappy!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| rogi28 a răspuns:

Poti sa incerci radeon 9600, am avut fx 5500 si era slaba de doamne fereste, iar cind am procurat raden 9600 apoi toate jocurile imi mergeau la maxim, numai ca eu am avut versiunea 256 mb/128 bit
si inca AGP cam greu ai sa gasesti de 512 mb

| SAFI a răspuns:

Salut, daca ai vrea o placa nVidia eu iti recomand : nVidia GeForce 440GT, daca vrei AMD : AMD Radeon HD6570. Cele doua, sunt sub 300 ron si au o calitate decenta. Dar pe langa asta ar trebui sa iti iei macar 3 gb ram DDR3 ca sa poti rula un joc, pentru ca acum cele mai noi jocuri necesita 1gb + windowsu 900 ai ajuns deja la 2gb.

| rogi28 a răspuns (pentru SAFI):

La baiet ii AGP dar nu PCI express