| RAUL28823883884 a întrebat:

Am un Asus x541uvk, cât m-ar costa un upgrade la 8gb ram si un ssd? Vreau să-l duc la un service autorizat Asus, exista vreunul prin apropierea gării Bucur-obor?

5 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Sos. iancului nr. 8 -sc clover logic-de la statia tramvai 55 primul bloc pe partea dreapta, cand te duci spre Mega mall-ul de pe Pantelimon.

| RAUL28823883884 explică (pentru gigite):

Salut, esti din zona aceea?

| Question101 a răspuns:

Pai depinde, din cate am vazut pe net laptopul tau are un singur slot pentru ram, deci va trebui sa cumperi o placuta de 8gb ram ddr4 sodimm (de laptop), care costa in jur de 180 de lei. Un ssd pe sata 3 te costa intre 90 si cati vrei tu lei. La 90 de lei ai de 120 - 128 gb, la 150 de 240 - 256 gb, la 250 de 480-512, etc. Decat sa cauti service autorizat Asus, mai bine te uiti tu la tutorial pe Youtube si le montezi tu, nu este stiinta de rachete.

| RAUL28823883884 explică (pentru Question101):

Păi si garanția o pierd daca fac asta.

| Question101 a răspuns:

Din cate stiu nu pierzi garantia pentru upgrade la ram si stocare. Eu zic sa suni la cei de unde l-ai luat si sa intrebi. Adica daca iti dau ok-ul scutesti 50-70 de lei cu care poti face orice altceva.