| Mariandarius a întrebat:

Am un Calculator care merge foarte GREU! Ce sa fac fara sa imi afecteze calculatorul?

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce calucator ai? Ce componente are si ce sistem de operare?

| Frank51 a răspuns:

Reinstaleaza windowsu' sau schimba-l cu unul mai vechi, de exemplu daca ai windows 7 pune-ti windows Xp si o sa mearga mult mai bine, daca vrei totusi sa nu schimbi windowsul atunci ar fi bine sa dai un scan cu antivirusul, sa stergi din registrii cu ccleaner si toate fisierele nefolosite (tot cu ccleaner).

Dar poate fi si de la drivere, nu ne-ai spus toate informatiile despre el, ce sistem ai?

Asigura-te ca ai toate driverele updatate.

| Mariandarius explică (pentru Frank51):

1. Windows Xp e scos de pe piata.(Nu se mai gaseste in magazine)
2. Daca imi pun windows 98 o sa imi mearga si mai greu!(si el este scos de pe piata!)

| IT4Ever a răspuns:

Incearca si o defragmentare cu Auslogics Disk Defrag

| allynaalllyna a răspuns:

Poate fi de la virusi, sau de la prea multe fisiere.incearca sa instalezi un antivirus mai bun si scaneaza-l de 2, 3 pe saptamana sau daca nu instaleaza alt windows.

| Hossam a răspuns:

Reinstaleaza-ti windows-ul. Si daca tot o sa mearga greu, schimba-l. Poate-s de vina unele componente din el. Poate-s vechi.

| Andrei2023 a răspuns:

Salut,s-ar putea sa fie de la memorie deoarece este plina calculatorul se misca greu.Iti spun din experienta, si mie m-i s-a intamplat la fel. Funda?

| Mariandarius explică:

PC-ul merge greu de cand l-am luat de la Magazin, de cand l-am deschis!

| KrisizZ a răspuns:

Pai poate ai prea multe in el sau poate ai virusi. Poti sa il cureti cu cc cleaner http://download.cnet.com/CCleaner/?part=dl-&subj=dl&tag=button
sau poti sa ii bagi rami.