| losnariu95 a întrebat:

Am un calculator ce este virusat si nu stiu ce trebuie sa fac pentru dezvirusare ca nod32 mi-a fost sters cand l-am oprit! Ajutor...

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi îţi recomand 2 variante. Una mai simplă şi cealaltă mai complexă că necesita un nivel de cunoştinţe în Pc-uri
Prima îţi recomand să instalezi Avira şi apoi să îi dai o scanare cu acest antivirus.
Metoda a doua ar fi să decarci hiren's boot cd să arzi imaginea pe un Cd şi apoi să lansezi cd-ul şi apoi să cauţi pe acolo uneltele de de virusare şî scaneză cu ele sau una din ele care ţi se apare mai eficientă şi vezi ce obţii, că de obicei alea scot şi viruşii.
în caz că nu merge cu nici una din ele numa un fresh install mai poate face ceva.Succese

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Incearca sa intri in safe mode si sa devirusezi.
Daca nu poti devirusa in niiun fel, reinstaleaza windows, e singura solutie.
Pe viitor ai grija ce downloadezi si de unde.
Bafta multa

| alyntoxic50 a răspuns:

Incearca sa descarci "Dr web" e un program care nu cere instalare si ruleaza foarte bine.

| Alpha13 a răspuns:

Http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en

Descarca de aici, dupa vei avea un PC curat.
Apoi instaleaza un antivirus, Avira de aici http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.) Reinstalezi windowsul.

2.) Folosesti antivirus online.

Sfat : Data viitoare cumparati un antivirus bun! nu vei avea probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un specialist in pc-uri